Dzieci trenują w domu – piłki tenisowe

Tydzień zaczynamy od ćwiczeń związanych z koordynacją wzrokowo-ruchową i zręcznością. Idealnym przyrządem będą więc małe piłki. Najchętniej korzystamy z piłek tenisowych o obniżonym ciśnieniu. Są łatwiejsze w kontroli oraz bezpieczniejsze dla sprzętów domowych 😉

Zaczynamy, jak zawsze, od rozgrzewki. Biegamy (dla maluchów może to być szybki chód) w kółku przekładając piłkę z ręki do ręki. Potem stopniowo to utrudniamy przekładając piłkę za plecami i za głową. Do tego krążenie ramion i przekładanie w czasie biegu piłki pod kolanem.

Te same ćwiczenia wykonajcie teraz siedząc, następnie leżąc na brzuchu i na plecach. Dla dzieci te ćwiczenia są nie tylko fajne, ale też dodatkowo bardzo potrzebne, bo ściskając co chwilę piłkę, wzmacniają i usprawniają pracę dłoni, co przekłada się później na sprawności w posługiwaniu się przyrządami takimi jak kredki czy długopis.

Na koniec rzucamy. Do siebie nawzajem, do celu statycznego lub ruchomego. Dodatkowo wykonujemy ćwiczenia, których celem jest prowadzenie piłki po wyznaczonym torze, za pomocą makaronu basenowego, rakiety lub jakiegokolwiek patyka lub kija.

Pamiętajmy, że dla „gotowych” piłek, można znaleźć domowe zamienniki, w postaci zwiniętych skarpetek, kulki z folii aluminiowej czy też kartki papieru owiniętej taśmą.