Dzieci trenują w domu – różne akcesoria sportowe

Dziś ostatni dzień cyklu „Dzieci trenują w domu”, dlatego mamy dla Was małą niespodziankę w postaci dyplomu oraz zapowiedź naszych kolejnych działań i pomysłów, które zaprezentujemy we wtorek po Wielkanocy.

Zacznijmy jednak od ćwiczeń 🙂

Idealnym podsumowaniem naszego cyklu niech będzie wskazanie, że w naszych domach znajduje się wbrew pozorom dość dużo różnego rodzaju sprzętu sportowego lub jego naturalnych zamienników. Najczęściej leży zakurzony i zapomniany, a teraz, w ciężkich czasach obowiązkowego pozostawania w domu, może przynieść dzieciom sporo radości.

Do łask wracają też proste, dawno zapomniane gry. W pierwszym odcinku (dniu) pokazywaliśmy drabinkę koordynacyjna lub jej zamiennik wyklejony taśmą. Ale to przecież do pewnego stopnia gra w klasy. W sklepach Decathlon pojawiła się już jakiś czas temu „guma do skakania”. Uwierzcie, cieszy się ogromną popularnością na naszych zajęciach. Szczególnie, że może angażować wiele dzieci na raz lub też, z wykorzystaniem np. dwóch krzeseł, może posłużyć do samodzielnych ćwiczeń.

Na dzisiejszej grafice możecie zobaczyć też małe kółeczka, oryginalnie przeznaczone na basen, które wykorzystujemy jako kółka ringo lub miniaturę hula hop. Dla dzieci starszych świetnie sprawdza się też skakanka.

Pomysłów jest baaaardzo dużo!!!

Dziękujemy, że ćwiczyliście z nami. Mamy dla Was pamiątkowy dyplom:

 
 

Przygotowaliśmy dwie wersje pliku:
 

– pobierz plik graficzny (PNG) – kliknij tu >>>>>>>>>>>>

 
 
– pobierz plik do edycji w programie Word – kliknij tu >>>>>>>>>>>>

 
 

Zobaczcie też koniecznie nasz dzisiejszy film: