Zdrowy przedszkolak pamięta o wielu rzeczach, które pomagają mu utrzymać dobre zdrowie fizyczne i emocjonalne. Oto kilka kluczowych rzeczy, o których może pamiętać:

  1. Higiena osobista: Zdrowy przedszkolak wie, jak dbać o higienę osobistą, w tym regularne mycie rąk po jedzeniu, po powrocie do domu, po skorzystaniu z toalety oraz przed jedzeniem.
  2. Zdrowe odżywianie: Przedszkolak pamięta o spożywaniu zdrowych posiłków i przekąsek, które dostarczają mu potrzebnych składników odżywczych. Zdrowe jedzenie wspiera jego rozwój i wzrost.
  3. Aktywność fizyczna: Zdrowy przedszkolak uwzględnia regularną aktywność fizyczną w swoim harmonogramie. Bieganie, skakanie, zabawy na świeżym powietrzu pomagają mu w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej.
  4. Sen: Przedszkolak wie, jak ważny jest sen dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Stara się więc zachować regularne godziny snu, aby być wypoczętym i gotowym do działania.
  5. Bezpieczeństwo: Zdrowy przedszkolak pamięta o zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas zabawy na placu zabaw, jak i w domu. Wie, że należy unikać niebezpiecznych sytuacji i zawsze słuchać dorosłych.
  6. Emocje: Ważne jest, aby przedszkolak był świadomy swoich emocji i umiał je wyrażać. Zdrowy przedszkolak może mówić o swoich uczuciach i prosić o pomoc, gdy czuje się przygnębiony, zaniepokojony lub niepewny.